• +420 608 062 016
 • reditelka@skola-petrovice.cz
 • čp. 5, 403 37 Petrovice
 • Básničky a písničky

  Anděl seděl na obláčku

  Anděl seděl na obláčku, čáry máry čaroval. Vyčaroval Mikuláše, ten se z toho radoval. Pozor na to, milé děti, čarování není žert. Něco se mu nepovedlo, a tak přibyl ještě čert.

  SNĚHULÁČEK

  Sněhuláček panáček, má na hlavě plecháček. Místo uší uhlíky, a až dolů knoflíky. Chodí chodí bos, a má dlouhý nos.

  PETROVICKÁ BÁSNIČKA

  V Petrovicích na náměstí, jdem vám popřát hodně štěstí. Stromeček si rozsvítíme a přitom vás pobavíme. Vánoce se kvapem blíží, tak, mami, honem na perníčky zaděláme v díži. Upečem jich dost a dost, všem mlsálkům pro radost. Mami pomoc, cukroví se pálí, tuhle vůni poznám zdáli. Jó Vánoce! To bude radosti! Snad váš kapr bude […]

  STRAŠIDLO

  Co to slyším, cupy, dupy? Ježí se mi z toho chlupy. Koukám na tu divnou věc, nejsem přece zbabělec! To náš přítel zajíček hopsal si přes chodníček.

  BEDLA

  Stojí, stojí bedla, ráda by si sedla a vzala si pletení, noha jí už dřevění. Vítr na ní fouká, bedla smutně fouká, vzala by si ponožku, obula jí na nožku.

  BROUČEK

  Malý brouček spinká v trávě, probudil se dneska právě. Protáhnul si hlavičku, nožičky, ručičky, pak si obul bačkůrky a utíkal do školky.

  Anděl seděl na obláčku

  Anděl seděl na obláčku, čáry máry čaroval. Vyčaroval Mikuláše, ten se z toho radoval. Pozor na to, milé děti, čarování není žert. Něco se mu nepovedlo, a tak přibyl ještě čert.

  PETROVICKÁ BÁSNIČKA

  V Petrovicích na náměstí, jdem vám popřát hodně štěstí. Stromeček si rozsvítíme a přitom vás pobavíme. Vánoce se kvapem blíží, tak, mami, honem na perníčky zaděláme v díži. Upečem jich dost a dost, všem mlsálkům pro radost. Mami pomoc, cukroví se pálí, tuhle vůni poznám zdáli. Jó Vánoce! To bude radosti! Snad váš kapr bude […]

  O STARÉ BRAMBOŘE

  Jedna stará brambora, koulela se ze dvora. Koulela se po kamení byla tu – a už tu není. Moc se bála, že ji sníme, uvaříme, rozkrájíme, osolíme, omastíme a břicho si nasytíme.

  MOJE TĚLO

  Moje tělo mozek řídí, oči ty to dobře vidí. Pod hlavou je krček malý, na rukách jsou velké svaly. Na nich máme prstů pět, spočítáme si je hned. V hrudním koši srdce máme, do bříška si jídlo dáme. Nohy obě procvičí se, venku dobře skotačí se.

  K ČEMU JSOU HOLKY NA SVĚTĚ

  K čemu jsou holky na světě? Aby z nich byly maminky, aby se pěkně usmály na toho, kdo je malinký. Aby nás měl kdo pohladit a vyprávět nám pohádku. Proto jsou tady maminky, aby náš svět byl v pořádku.