• +420 608 062 016
 • reditelka@skola-petrovice.cz
 • čp. 5, 403 37 Petrovice
 • Mateřská škola

  E-mail: skolka@skola-petrovice.cz
  Telefon do mateřské školy: 608 718 016
  Vedoucí učitelka: 608 867 016

  Důležité informace
  DSC01813_mal Mateřská škola

  Mateřská škola

  Předškolní vzdělávání v naší mateřské škole probíhá ve dvou třídách. Děti ve věku 2 až 3 roky jsou Berušky a děti ve věku 4 až 7 let jsou Včelky.
  Mateřská škola prošla v roce 2013 celkovou rekonstrukcí, po níž byla navýšena kapacita dětí z počtu 28 na 32. Odstraněním příček vznikly dvě dostatečně velké třídy s přímým vstupem do šatny. Byl vybudován samostatný vchod do MŠ s elektronickým komunikačním systémem.

  Vzhledem k dispozicím MŠ jsme zvolili světlé barvy stěn a doplnili je přírodními motivy. Tím došlo k optickému zvětšení prostoru a vhodnému přizpůsobení učebního prostředí.

  Ve školním roce 2016/2017 jsme zahájili třídu Včelek vzdělávání dle principů „Začít spolu“. Jedná se o program, který klade důraz na individuální přístup k dětem, partnerství rodiny, školy a širší společnosti v oblasti výchovy a vzdělávání. Využívání projektového učení, integrovaná tematická výuka a podnětné prostředí ve třídě, netradiční členění tříd do centra aktivit.

  Rozmanité okolí Petrovic a ekosystémů, které se zde nacházejí, přímo vybízejí k činnosti a zaměřují se na poznávání a ochranu přírody. Vzdělávání tedy neprobíhá jen v prostředí MŠ, ale na louce, na zahradě, v lese, na rybníku, na farmě, apod.
  Věříme, že pokud děti budou mít hluboký vztah k přírodě a poznají její zákonitosti, vychováme bytost empatické a citlivé, respektující ostatní tvory i přírodu jako celek.

  „Pokud z nebe svítí budu, chraňte vzduch a chraňte vodu. Jedna věc je jistá, Země má být čistá! “

  Naši nejmenší v akci

  Tanec
  Flétna

  Zaměstnanci mateřské školy

  Ing. Lucia Danihelková
  asistent pedagoga
  Marie Koudelková
  asistent pedagoga
  Bc. Adéla Dospělová
  učitelka
  Veronika Káňová
  Učitelka
  Markéta Brunclíková
  Učitelka MŠ
  Bc. Helena Kubíková
  zástupce ředitele pro MŠ
  Markéta Červinková
  uklízečka
  acrobat Mateřská škola
  Dokument PDF, 151,5 kB
  acrobat Mateřská škola
  Dokument PDF, 98,1 kB
  acrobat Mateřská škola
  Dokument PDF, 1,7 MB