• reditelka@skola-petrovice.cz
  • čp. 5, 403 37 Petrovice
  • Školní jídelna

tel.: 608 064 016

V naší školní jídelně poskytujeme stravu dětem mateřské i základní školy, zaměstnancům školy a cizím strávníkům. Cizí strávníci si chodí pro obědy do svých jídlonosičů s dostatečným časovým předstihem, než začínáme vydávat obědy dětem v jídelně.
    Oběd se vždy skládá z polévky, hlavního chodu a nápoje, někdy ještě z dezertu, salátu, kompotu, ovoce apod.
    Pro následující období máme jasný cíl. Do jídelníčku budeme postupně zařazovat nové receptury v duchu zdravého stravování, což ovšem neznamená, že bychom se úplně vzdali tradičních českých jídel. Chceme poskytovat vyváženou stravu, obohacenou o více ovoce a zeleniny.
    K pití podáváme dva nápoje, jeden je slazený a druhý je vždy voda ochucená kousky ovoce či bylinek ze školní zahrady, které děti samy vypěstovaly.
    Školkovým dětem připravujeme navíc dopolední přesnídávky a odpolední svačinky, do kterých také zařazujeme postupně více ovoce, zeleniny, luštěnin, celozrnného pečiva a mléčných výrobků.

restaurant-dish-meal-food-cooking-kitchen-774103-pxhere.com_-e1529667855299-725x503 Školní jídelna

na tento týden

Jídelníček ve formátu PDF

na tento týden. Jídelníček lze vytisknout přímo v prohlížeči PDF dokumentů.

Seznam alergenů k zobrazení zde.

Zaměstnanci školní jídelny

Jitka Trnková
    vedoucí školní jídelny
    Hana Němcová
    kuchařka
    Olga Hubená
    kuchařka
    Dokument PDF, 118,1 kB
    Dokument PDF, 1,9 MB
    Dokument PDF, 1,9 MB

Pribináček, Piškoty, Ovoce, Caj
      Pokrm obsahuje tyto alergeny - Pribináček 6,7 Piškoty 1,3,11

Polévka droždová, Brokolice obalovaná a brambory
      Pokrm obsahuje tyto alergeny - Pol.droždová 1,3,7, Brokolice obalovaná 1,3, Brambory Voda se sirupem

Multi Grain Cheerios
      This multi grain cereal not only tastes delicious but is healthy for your heart. It is a good source of fiber, iron and calcium.
      Breakfast Bean and Cheese Burrito
      This burrito is made with a soft, tortilla filled with tasty pinto beans and cheddar cheese.

Cheese Pizza
      This favorite cheese pizza is made with low-fat melted mozzarella cheese and savory tomato sauce on whole grain crust.

Cinnamon Applesauce
      This naturally sweet cinnamon applesauce has no added sugars and is an excellent source of vitamin C.

Arizona Gold Bean & Cheese Burrito
      Golden melted cheese and warm pinto beans shine in a whole grain tortilla and it`s vegetarian too!