• +420 608 062 016
  • reditelka@skola-petrovice.cz
  • čp. 5, 403 37 Petrovice
  • Spaní ve škole + projektový den

    Ze 13. na 14. dubna proběhla v ZŠ a MŠ Petrovice každoroční akce „Spaní ve škole“, která byla letos obohacena ještě o sázení brambor. Událost započala v 5 hodin odpoledne, kdy se žáci sjížděli do školy a připravovali se na první část programu – Sázení brambor. Na pronajatém poli za školou si mohli žáci vyzkoušet ruční sázení brambor a vidět traktor při strojovém sázení přímo v akci. Připravené bylo pro děti i rodiče také občerstvení ve formě opékání vuřtů a z minulých akcí již oblíbených domácích trdelníků. S blížícím se soumrakem se všechen ruch přesunul do vnitřních prostor a začal večerní program. Pro děti byla připravena bojová hra na téma Harry Potter. Čekal na ně tajemný dopis z bradavic, 5 stanovišť s úkoly, schované indicie k pokladu a to vše podtržené filmovou hudbou, která se rozléhala po všech prostorách školy. Den byl zakončen krátkou stezkou odvahy, která vedla kolem hřbitova. Následující dopoledne proběhlo tvoření erbů jednotlivých skupin a sázení „Mandragor“. Akce byla velice zdařilá a žáci si ji jako každý rok velmi užili.

    Na fotografie z akce se můžete podívat v naší fotogalerii.