• +420 608 062 016
 • reditelka@skola-petrovice.cz
 • čp. 5, 403 37 Petrovice
 • Podzimní slavnosti- Dýňobraní

  V úterý, dne 25. 10. 22, proběhla ve školních dílnách velice příjemná podzimní akce Dýňobraní.

  Odpoledne se neslo v duchu podzimního tvoření. Pro děti bylo připraveno hned několik stanovišť, kde si mohly vytvořit nejrůznější podzimní dekorace. Kdo už se tvoření nabažil, mohl si poté zakoupit na chuť křížaly, které si na prodej žáci připravili společnými silami. Dále mohl ochutnat skvělé pečené jablko s cukrem, které děti v rámci družiny dopekly těsně před vypuknutím akce a pokud i to mu bylo málo, mohl si dokonce vyrobit vlastní čerstvý jablečný mošt.

  Program byl zpestřen též o několik soutěží. Přítomní poměřili své síly například v loupání a strouhání jablek na čas, odhadovali váhu velké dýně, která se nám urodila na školní zahrádce či se nejodvážnější z nich dokonce utkali v klání o nejlepší podzimní dobrotu. Každý výherce byl poté odměněn maličkou podzimní radůstkou. První místo v prestižním souboji o nejrychlejšího zpracovatele jablek s přehledem vyhrál Kuba Jarema. Nejpřesnější odhad váhy dýně měla Alenka a nejvíce mlsných jazýčků, které se účastnily hodnocení v klání o nejlepší podzimní dobrotu se shodlo, že nejchutnější pokrm připravili Horovi.

  Děkujeme všem zúčastněným za vytvoření prima přátelské atmosféry a již nyní se vřele těšíme na další podobné setkání,

  kolektiv ZŠ Petrovice

   

  This website uses cookies and asks your personal data to enhance your browsing experience. We are committed to protecting your privacy and ensuring your data is handled in compliance with the General Data Protection Regulation (GDPR).