• +420 608 062 016
 • reditelka@skola-petrovice.cz
 • čp. 5, 403 37 Petrovice
 • Dopravní výchova

  Ve čtvrtek, dne 5. 5. 2022, se žáci 3. a 4. ročníku zúčastnili lekce dopravní výchovy pod záštitou policie města Ústí nad Labem. Za zážitkem vycestovali do Krásného Března na dopravní hřiště.

  Žáci byli seznámeni s pravidly silničního provozu a získali praktické zkušenosti s jízdou na kole dle dopravních značek. Jízdy se neobešly bez menších karambolů, ale všichni je absolvovali ve zdraví. 🙂

  V rámci setkání si vyzkoušeli též test ze znalostí dopravních značek a řešení různých dopravních situací, kde skvěle využili zkušenosti nabité v praktické části programu a šesti dětem z celkem patnácti zúčastněných se dokonce podařilo získat řidičské oprávnění na jízdní kolo.

  Program byl vskutku pestrý, počasí jako stvořené pro sportovní aktivity a čas strávený v příjemném prostředí všem utekl jako voda.

  Kolektiv ZŠ Petrovice