• +420 608 062 016
 • reditelka@skola-petrovice.cz
 • čp. 5, 403 37 Petrovice
 • Masopustní průvod

  Dne 1. března 2022 se děti z mateřské i základní školy zúčastnily petrovického masopustního průvodu.

  Úderem 10. hodiny se to před budovou školy začalo hemžit nádhernými masopustními maskami a panovala velice dobrá nálada. Za doprovodu kapely a zpěvu tematických písní se průvod pomalu vydal směrem na náměstí, kde děti přišla podpořit početná skupina rodičů, příbuzných a

  přátel školy. Pro účastníky průvodu bylo připraveno díky skvělému kolektivu mateřské školy lahodné občerstvení v podobě masopustních koblih, koláčů, koláčků, jitrnic, jelítek a tlačenky. Na skvělé svačině si všichni pochutnali- jen se po ní zaprášilo.

  Po malém okruhu, který průvod absolvoval, proběhla poté v parčíku korunovace Královny masopustu- paní starostky. Společnými silami poté průvod pohřbil slavnostně masopustní basu a všichni se pokojně rozešli užívat si zbytku krásného slunečného dne.

  Děkujeme všem, kteří si s námi masopustní veselí užili. Zároveň děkujeme za veškeré finanční příspěvky, které přilepší budoucím akcím naší organizace. 🙂

  Kolektiv ZŠ a MŠ Petrovice