• +420 608 062 016
 • reditelka@skola-petrovice.cz
 • čp. 5, 403 37 Petrovice
 • Den jazyků

  V pondělí, dne 28. listopadu 2022, si žáci v rámci výuky užili další z projektových dní, tentokrát na téma Den jazyků.

  Během dopoledne na žáky rozdělené do skupin čekal nelehký úkol. Každá ze skupin si vylosovala jednu lidovou pohádku z různých koutů světa. Úkolem každé skupiny poté bylo tuto pohádku pečlivě nastudovat a secvičit ji jako divadelní představení, se kterým potom vystoupí před zbytkem školy. V rámci nácviku měly skupiny za úkol též vytvořit kulisy a další k divadelnímu představení potřebné rekvizity.

  V závěru projektového dne jsme všichni zhlédli pět náramně povedených představení, která nám přiblížila velice rozmanité kultury z různých koutů světa. Den jazyků hodnotíme jako velice povedenou akci, která byla po dlouhé době velkým zpestřením výuky.

  Těšíme se, až se v předvánočním čase všichni sejdeme a prohlédneme si videonahrávky jednotlivých představení. 🙂

  Kolektiv ZŠ Petrovice

  This website uses cookies and asks your personal data to enhance your browsing experience. We are committed to protecting your privacy and ensuring your data is handled in compliance with the General Data Protection Regulation (GDPR).