• +420 608 062 016
 • reditelka@skola-petrovice.cz
 • čp. 5, 403 37 Petrovice
 • Sportovní den

  V úterý, dne 28. června 2022, se celé dopoledne v základní škole neslo v duchu sportovního dne. Počasí pod mrakem bylo v tento den pro sport jako stvořené. Žáci přišli v dobré náladě a naladěni na podání svých nejlepších výkonů.

  Dopolední klání bylo zahájeno poctivou společnou rozcvičkou, aby se předešlo i těm nejmenším úrazům. Poté byli žáci rozděleni do týmů a mohlo se začít.

  Úkolem všech šesti skupin bylo absolvovat pět sportovních aktivit na stanovištích. Veškerá stanoviště byla koncipována tak, aby individuální výkony jednotlivých žáků podpořily celkový výsledek dané skupiny.

  Žáci soutěžili v počtu přeskoků přes švihadlo, ve sprintu na 60 metrů, v hodu kriketovým míčkem, kvízu sportovních znalostí a v turnaji míčové hry Pětka.

  Děkujeme všem za skvělé výsledky a již nyní se těšíme na klání v příštím školním roce,

  kolektiv ZŠ Petrovice