• +420 608 062 016
 • reditelka@skola-petrovice.cz
 • čp. 5, 403 37 Petrovice
 • Návštěva planetária a hvězdárny v Teplicích

  V pátek, dne 13. května 2022, se žáci třetího, čtvrtého a pátého ročníku zúčastnili exkurze do teplického planetária a hvězdárny.

  Program započal v prostorách planetária, kde žáci zhlédli výukový program Sluneční soustava a s nadšením si užili též promítání hvězdné oblohy v naprosté tmě.

  Po vydatné svačině se skupina pěšky přemístila do hvězdárny na Písečném vrchu, odkud si děti užily parádní výhled na město Teplice a také se seznámily s přístroji, které hvězdárna využívá pro své účely. Nechyběl samozřejmě ani nákup drobných suvenýrů s vesmírnými náměty.

  Z nabitého programu si všichni odnesli spoustu obohacujících vědomostí a nových poznatků, které žáci zužitkovali též při nadcházejícím projektovém dni Vesmír.

  Kolektiv ZŠ Petrovice

  This website uses cookies and asks your personal data to enhance your browsing experience. We are committed to protecting your privacy and ensuring your data is handled in compliance with the General Data Protection Regulation (GDPR).