• +420 608 062 016
 • reditelka@skola-petrovice.cz
 • čp. 5, 403 37 Petrovice
 • Den v přírodě – Opárno

  Cvičení v přírodě- Opárenské údolí

  V pátek 17. září celá základní škola vyrazila autobusem na hromadný výlet. Cílem naší cesty byla obec Malé Žernoseky, kde jsme pěkně vyskákali z autobusu a dál vyrazili po svých. Naše trasa vedla po Naučné stezce Skřítka Portáše skrze Opárenské údolí.

  Po cestě jsme si užívali podzimní přírody, různých slovních her a strávili jsme příjemný čas se svými spolužáky a kamarády z ostatních tříd. Po hodinové procházce jsme dorazili do Černodolského mlýna, kde jsme se nasvačili, pokoupili si suvenýry a dobroty, pohráli si s kůzlátky a udělali také pár vzpomínkových fotografií.

  Jakmile jsme nabrali síly, vyrazili jsme na zpáteční cestu, na jejímž konci už na nás opět čekal autobus. Celkem jsme ušli krásných 6 kilometrů. Děkujeme počasí, které nám bezvadně vyšlo na jedničku. Poté, co jsme se ukryli do tepla a závětří autobusu, začalo nám venku pěkně pršet!

  Zářijové cvičení v přírodě pokládáme za úspěšnou misi a těšíme se na další společně strávené dny. 🙂