• +420 608 062 016
  • reditelka@skola-petrovice.cz
  • čp. 5, 403 37 Petrovice
  • PROJEKTOVÝ DEN: MASOPUST- 2. ROČNÍK

    I když nám letos bohužel epidemická situace nedovolila vyrazit v maškarním průvodu do okolí školy, o menší karneval ve třídě jsme se připravit zkrátka nemohli. Dnešní barevný den plný masek jsme si užili na výbornou! J

    Některé děti dnes obohatily naši výuku tím, že dorazily do školy v krásných kostýmech. V českém jazyce se děti věnovaly četbě o tradičním pojetí masopustu, ale nezahálely ani v psaní. Vytvořily si jednoduchý barevný balonek, na kterém trénovaly přepis říkanky. Stejně skvěle jim šla práce od ruky i v hodině prvouky, kdy společně s prvňáčky zhlédly kratičký výpravný příběh Chaloupka na vršku: Jak to bylo o Masopustu, a poté se vyřádily při hře na „Ilustrátory příběhu“. Vznikla velmi pěkná dílka. Dále se po dvě hodiny věnovaly tvoření. O hodině výtvarné výchovy si se zaujetím poslechly prezentaci zaměřenou na lidové masopustní masky a samozřejmě si je poté také nakreslily. Na kresby jsou děti moc pyšné a všem se krásně povedly. Maškarní den jsme zakončili tvorbou škrabošek, kdy děti měly zcela volnou ruku. Rozmanitost finálních masek byla kouzelná, stejně jako rozzářená očka dětí! Balonek-225x300 PROJEKTOVÝ DEN: MASOPUST- 2. ROČNÍKIlustrace-pohadky-225x300 PROJEKTOVÝ DEN: MASOPUST- 2. ROČNÍKMASOPUST-300x225 PROJEKTOVÝ DEN: MASOPUST- 2. ROČNÍKNASTENKA-300x225 PROJEKTOVÝ DEN: MASOPUST- 2. ROČNÍKSPOLECNA-225x300 PROJEKTOVÝ DEN: MASOPUST- 2. ROČNÍK